- Komerční sdělení -finance
DomůMoje psychologieHněv: 5 možností, jak se ho rychle zbavit

Hněv: 5 možností, jak se ho rychle zbavit

Každá žena to jistě zná. Rozzlobí se kvůli maličkosti nebo něčemu podstatnějšímu, a najednou neví, jak zvládnout hněv a vyčistit si hlavu. Některé se uklidní rychleji, jiné potřebují více času. Máme pro vás 5 možností, jak se zbavit hněvu. Určitě alespoň jednu z nich vyzkoušejte!

 1. Čokoláda

Čokoláda a sladkosti jsou nejlepším lékem na nervy, který zná téměř každá žena. Tyto lahodné pamlsky vyvolávají u člověka pocit štěstí. Určitě si je dopřejete nejen při hněvu, ale také při smutku, radosti nebo když chcete vypnout a vychutnat si kousek hříšného požitku.

 1. Hudba
  Hudba je lékem pro duši i pro tělo. Mnohé z vás se při hudbě dokážou uvolnit, přijít na jiné myšlenky. Každá žena má svou oblíbenou písničku, interpreta a žánr. Chcete-li se uklidnit, můžete vyzkoušet například klasickou, lidovou, rockovou, relaxační hudbu. Při hněvu si můžete hudbu pustit hlasitěji a poslouchat nejen melodii, ale zaměřit se také na slova. Chcete-li se lépe uvolnit a máte možnost, zatančete si. Hudba a tanec vám navodí lepší náladu.
 2. Procházka nebo sport
  Procházka a sport neznamenají, že utíkáte od problémů, když jste rozzlobené. Při pohybu přijdete na jiné myšlenky. Na procházce si můžete zapnout i hudbu a spojíte dva do jednoho – příjemného. Jakýkoli sport vám pomůže zbavit se hněvu také. Při pohybu se více soustředíte na vykonávanou aktivitu než na své problémy. Pokud jste velmi rozzlobené, jděte si zaběhat, zacvičte si, jděte na kolo, možností je opravdu hodně. Po půl hodině pohybu pocítíte příval pozitivní energie s bonusem – ztratíte pár kalorií.
 3. Rozhovor s kamarádkou
  Člověk nerad vypráví o svých problémech, ale u žen to je jiné. Pokud máte problémy, jste rozzlobené, nejlepší způsob jak vychladnout je mít dobrou kamarádku, která vás vyslechne. Máte podobné nebo stejné názory, můžete opakovat i víckrát jednu věc. Výsledkem je, že se vám uleví a místo hněvu se rychle dopracujete k zábavě.

 1. Kniha
  Pocit vzteku můžete zmírnit i při dobré knize. Začtete se do příběhu a váš hněv pomalu ustoupí a uvolní místo fantazii. Ani si neuvědomíte a jste v jiné realitě, v jiném místě nebo čase.
zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek