- Komerční sdělení -finance
DomůZdravíCož způsobuje silné bolesti hlavy

Což způsobuje silné bolesti hlavy

Jak vůbec vznikají bolesti hlavy a co je zapříčiňuje? Když se vzbudíme se silnými bolestmi ve spánkové oblasti, jen stěží dokážeme přežít příjemný, ničím nerušený den. V případě, že míváte často takové stavy, je pochopitelné, že hledáte odpovědi na tyto otázky.
Bolesti hlavy – co všechno je může způsobit? Například toto…

Nedostatek spánku

Leháte-li si do postele až pozdě po půlnoci, jen stěží můžete očekávat, že se ráno probudíte čerstvá jako rybička. Kromě toho, že málo spánku způsobuje únavu svalů, může také za bolení hlavy. Chodívejte proto spát vždy ve stejnou dobu (i přes víkendy) a uvidíte, že váš spánek bude podstatně kvalitnější a bolesti hlavy se objeví jen zřídka. Pokud i tyto řádky čtete pozdě večer, kdy byste už dávno měli spát, položte mobily nebo televizní ovladače na toaletní stolky u postele a jděte už raději spát.

Rušivé předměty jako mobil, tablet, televizor

Zejména zimní večery, kdy venku nelze dělat absolutně nic, oceníte volné chvíle, kdy se můžete s partnerem toulit pod peřinou a kontrolovat sociální sítě. Závislost na sociálních sítích, zejména na Facebooku, nás nutí mít v ruce mobil nebo tablet. Pokud ale tento zlozvyk budete praktikovat i nadále, očekávejte intenzivnější bolesti v oblasti spánků a očí. Namísto neustálého dívání na mobil, zda vám kamarádka neposlala zprávu na sociální síti, si lehněte do peřin, které jsou oblečeny do nedávno sepraného povlečení a trávte chvilky s partnerem bez zásahu internetu.

Těžký vzduch

Často nevětraný vzduch, popřípadě příliš suchý horký vzduch, umí způsobit komplikace s dýcháním a zapříčiňuje bolest hlavy. Chcete-li tento problém jednou provždy odstranit, držte se těchto pravidel: větrejte vždy ráno – minimálně deset minut, místnosti v domácnosti příliš nepřetápějte a chodívejte pravidelně na čerstvý vzduch.

Dehydratace

Bolesti hlavy se zvyknou objevit i tehdy, pokud nedodržujete pitný režim. Denní dávka tekutin, které naše tělo potřebuje pro správné fungování, je 4-5 litrů. Zda je zima, je-li léto, mějte vždy u sebe láhev vody, se kterou uhasíte žízeň. Pít bychom měli i tehdy, když vůbec nepociťujeme žízeň.

Pokud vás náhle překvapí silné bolesti hlavy a ani povlečení ze saténu na posteli vás nedokáží zchladit, doporučujeme vám lehnout si na hodinku, aniž by vás kdokoli nebo cokoli rušilo.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek