- Komerční sdělení -finance
DomůZdravíTrápí vás chřipka? Vyzkoušejte tyto rady

Trápí vás chřipka? Vyzkoušejte tyto rady

S příchodem jara nás může překvapit lehké nachlazení. Pokud jej neléčíme, ohrožuje naše zdraví dvojnásob. Pokud momentálně ležíte v posteli a přemýšlíte nad tím, jak posílit imunitu, abyste se jednou provždy zbavili virů, přečtěte si následující řádky. Možná právě v nich najdete recept, jak bojovat s nachlazením a chřipkou.
Vypoťte se

Pokud se na vás práce valí ze všech stran, když se cítíte malátně a překvapí vás kašel nebo rýma, zmírněte tempo. V žádném případě nechoďte do práce, když se vám zvýší teplota a máte dráždivý kašel. Třeba si uvědomit, že když chřipku nebo nachlazení nebudete léčit, způsobíte si ještě větší komplikace. Například zánět srdečního svalu. A to už věru není žádná legrace. Prochozená chřipka je pro náš organismus asi to nejhorší. Proto si přichystejte džbán bylinkového čaje (nejlépe lipového), chyťte záclony a závěsy a zatáhněte je. Lehněte si do postele, dejte si na sebe více vrstev bavlněného oblečení a poťte se. Klidně si vezměte více přikrývek. Pocením se tělo zbavuje škodlivých látek, proto nemáte-li chuť ležet v posteli a potit se, je nutné se překonat. Jde přece o to, abyste se nemuseli dopovat spoustou léků.

Napařujte se

Klasický způsob léčby, který používaly již naše babičky. Napařování pomáhá uvolnit hlen z dutin a navíc pomáhá zlepšit vykašlávání. Uvařte si půl litru heřmánkového čaje, vařící si ho přelijte do misky, ručníkem si přikryjte hlavu a napařujte se. Postačí takových 10-15 minut a uvidíte, že už po prvním napařování se vám začnou uvolňovat hleny a bude se vám lépe dýchat. Samozřejmě, že v tom momentě byste byli rádi, kdybyste už konečně mohli sedět na terase pod luxusně vypadající markýzou a vyhřívat se na sluníčku. Musíte to však přetrpět.

Zázvor, rakytník a česnek

Právě tyto tři zázraky pomohou zmírnit, později i zcela odstranit příznaky chřipky a nachlazení. Poproste své milované ať vám připraví čaj z čerstvého zázvoru a pravidelně jej popíjejte. Konzumujte denně stroužek česneku a kupte si v lékárně přípravek z rakytníku (nejčastěji jej koupíte v kombinaci s echinaceou). Pokud budete konzumaci těchto přípravků a potravin dodržovat, uvidíte, že během chvíle vám nemoc ustoupí. Opět se můžete těšit na to, že budete moci jít s kamarády do restaurace nebo do kina a vracet se domů i poté, co přestane svítit ve městě veřejné osvětlení.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek