- Komerční sdělení -finance
DomůZdravíNedokážete večer usnout? I toto může být příčinou vaší nespavosti

Nedokážete večer usnout? I toto může být příčinou vaší nespavosti

I když jste nesmírně unavená, přehazujete se v posteli a nemůžete usnout? Nevíte přijít na to, co způsobuje to, že už několik nocí po sobě nemůžete spát? Příčin může být mnoho. Jedno je však jisté, největší vliv na náš spánek má stres.
Horší je, že vám teď nedokáže pomoci ani to, co vás někdy uklidňovalo. Pokud jste se potřebovali uvolnit i bez partnera, uspokojila vás vibrační vajíčka. Pokud jste také byla zadána, zrelaxovali jste ve společnosti svého muže. Vzali jste si víno, lehli do peřin a povídali si.

Kofeinové nápoje a noční vyjídání chladničky

Nejčastějšími příčinami nespavosti je večerní vyjídání jídla z chladničky a pozdní pití kofeinových nápojů. Někomu ale tyto aktivity nedělají žádný problém. Klidně se postaví z postele a jde si do chladničky vzít chutné jídlo. Ještě si k tomu udělá do šálku i chutnou kávu Arabica a během chvíle dokáže usnout. Někdo však neumí odhadnout své schopnosti a organismus podceňuje. Křeče v žaludku, bušení srdce – to způsobuje nespavost. Snažte se jíst minimálně tři hodiny předtím, než se hodíte na čisté povlečení přikrývky. Uvidíte, že problémy se spánkem odstraníte.

Sociální sítě a rušivé předměty

I večerní vysedávání na sociálních sítích může způsobit to, že nebudete moci usnout. Kromě toho vás může rušit prosvítající světlo z pouličního osvětlení, štěkající pes od sousedů, tikající hodiny, hudba z vedlejšího pokoje či zapnutý televizor. Odstraňte vše, co vás znervózňuje, když usínáte. Naučte se nezapínat sociální sítě a e-mailové schránky. Zbytečně byste se jen znervóznili. Možná budete muset ještě před spaním svlékat dětské povlečení, které vaše dítě zašpinilo. To ale není rušivý předmět. S tím musíte jednoduše počítat, máte-li malé děti.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek