- Komerční sdělení -finance
DomůZdravíTrápí vás nespavost? Jak s ní bojovat?

Trápí vás nespavost? Jak s ní bojovat?

V této uspěchané době se často stává, že vedle všech těch povinností zapomínáme na spánek. Spánkový deficit ohrožuje naši kariéru, zdraví, ale také vztahy. Jak tedy bojovat s nespavostí?
Co musíte udělat pro to, abyste se opět vyspali a nic vás přitom nerušilo? Zkuste tyto ověřené tipy z praxe a uvidíte, že se spánkem mít potíže už určitě nebudete.

Chodívejte spát a probouzejte se ve stejnou dobu

Nezávislé na tom, jaký je den, chodívejte spát ve stejnou dobu a probouzejte se ve stejnou dobu. Možná to bude pro vás nepředstavitelné budit se o víkendu v šest ráno, jako přes týden, když vstáváte do práce. Vašemu organizmu to však prospěje.

Nepijte kávu v podvečerních hodinách

Pití kávy patří spíše k ranním rituálům. Někteří si však tento kofeinový nápoj dopřejí i v pozdních večerních hodinách, což není věru nejlepší řešení. Chcete-li mít ničím nerušený spánek, kávovar zapínejte nejpozději v 16:00 odpoledne. Pití kávy po 16:00 ohrožuje váš spánkový režim. Skvělou a hlavně zdravější náhražkou kávy je bylinkový čaj. Neobsahuje kofein a neohrožuje váš spánkový režim.

Vyhýbejte se internetu a sociálním sítím

Pokud kontrolování pracovních a soukromých emailů, popřípadě zpráv ze sociálních sítí patří k posledním aktivitám dne, není se co divit, že máte problémy s nespavostí. Než půjdete do postele, neměli byste být vystavena nadměrnému množství vnějších podnětů.

Způsobili byste si tak problémy s usínáním. Raději sáhněte po knize, popřípadě si pusťte oddechovou hudbu. I kdyby vaše kamarádka pověsila na sociální sítě fotky z lázní v Maďarsku, stejně nechoďte na sociální sítě. Riskujete tak probdělou noc, což by vás následující den mohlo zcela vykolejit.

Cvičte, choďte na procházky/ turistiku

Jak se říká: „Pohybem ke zdravému tělu.“ Aby vám problémy s nespavostí jednou provždy skončily, nesmíte zanedbávat pohyb na čerstvém vzduchu. Zacvičte si na zahradě, chodívejte běhávat, nebo se vydejte na celodenní turistiku. Uvidíte, že jakmile se začnete víc hýbat, problémy se spánkem zmizí. Pokud máte pejska a víte, že nutně potřebujete odpočinek na horách, najděte si vícedenní pobyty se psem ve Vysokých Tatrách. Pejsek nezůstane doma a společně s vámi si užije krásu hor.

Udržujte v ložnici příjemnou teplotu

Problémy s nespavostí způsobuje také vysoká teplota v ložnici. Udržujte si v ložnici příjemných 18ºC a problémy se spánkem se vám budou vyhýbat. Ideálním řešením, abyste ložnici přetopili, ale nepřehřáli, je zapínání topení ve vedlejší místnosti. Když necháte otevřené interiérové ​​dveře mezi ložnicí a sousední místností, ložnicové prostory se příjemně přehřejí. Ne ovšem až tak, jako kdyby máte v obou místnostech puštěné radiátory. Suchý a horký vzduch by vám bránil usnout.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek