- Komerční sdělení -finance
DomůPro ŽenyMuž manipulátor: Nemáte takového doma?

Muž manipulátor: Nemáte takového doma?

Odhalte ho dříve, než vám způsobí rány na duši. Muž manipulátor je „koco“, který si myslí, že může všechno. Ale to ani zdaleka není všechno! Všímejte si těchto signálů a odhalíte ho.
Muž manipulátor se vyznačuje hlavně tím, že vás často nepřímo (a někdy i přímo) nutí do něčeho, co nechcete. Víte, jak poznáte?

Dává vám ultimáta

„Můžeš tohle, když uděláš támhle“ Dává vám muž taková ultimáta? Například, pokud vy jdete s kamarádkou na drink či do kina, on jde také na „jedno“. Ale bude vám to vyčítat, protože vy můžete a on přece nebude trčet doma. Na tom by nebylo nic, on však sám od sebe ven nechodí. Proto je takové chování minimálně podezřelé. Nemluvě o tom, že bude chtít vědět o každém vašem kroku.

Stále by na vás něco měnil

„Dělej s sebou něco!“ Nelíbí se mu délka vašich vlasů, pevnost vašich stehen ani to triko nemá výstřih, jaký by si přál? Když jste vy se sebou spokojená, neřešte jeho preference a pošlete ho dočerta. Pokud se mu líbí taková, která to všechno má, proč není s ní, ale s vámi? Co chce dokázat? Takový muž je korunovaná arogance, který slovo takt ani láska zřejmě nezná. Ruce od něj pryč! Vzpamatovávat se z toho budete ještě dlouho…

Přetvařuje se

Ve společnosti je dokonale pozorným partnerem. Přetvářka je v jeho případě namístě. Skutečný gentleman by vám totiž nikdy neřekl výše zmíněná slova.

Nepřiměřeně žárlí

Často se pojí se žárlivostí, která se může stát až extrémní. Výslechy typu: „Kde jsi byla? Kdo byl ten chlap? Co se na tebe nonstop usmíval? Není ta sukně trochu krátká?“ jsou jen začátkem. Pokračuje to kontrolou mobilu či online komunikace, voněním vašeho oblečení a mnohdy i sledováním vás z práce. Zní to absurdně, možná i směšně, ale taková paranoia je vážným problémem a její projevy patří do rukou odborníka!

Očerňuje vás

Staví vás proti jeho či dokonce vaší rodině. Opět jsme při přetvářce. Jeho dokonalá osobnost musí učinit velké ústupky, aby mohl být s osobou, jako jste vy. Normální chlap se tak nechová. Naopak, chválí vás před jeho rodiči i vašimi sourozenci. Snaží se vycházet s vaší rodinou. Problémy, které jsou mezi vámi, řeší téměř výlučně s vámi, protože chápe, že se týkají vás dvou, a neočerňuje vás před nikým třetím.

Odejděte od manipulátoru dříve, než vám zničí sebevědomí i celou vaši psychiku. Není to jednoduché, ale bez takového muže vám bude jednoznačně lepší. Pamatujte, že vy jste člověk, se kterým budete žít celý život a záleží v první řadě na vás.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek