- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyČemu se při vánočním úklidu nevyhnete?

Čemu se při vánočním úklidu nevyhnete?

Vánoční úklid realizujeme vždy týden, dva před Vánocemi. Vánoční svátky se blíží a proto je pochopitelné, že už začínáte přemýšlet právě nad touto činností. Abyste svou domácnost přichystali na nejkrásnější svátky v roce, čemuž se při vánočním úklidu nevyhnete?

Kuchyňská linka

Při vánočním úklidu musíme nějakou dobu věnovat i kuchyňské lince. Právě úklid samotné kuchyňské linky nějaký čas zabere a proto vám doporučujeme nachystat právě na úklid této části domácnosti více času. Je třeba vyložit a omýt veškerý obsah kuchyňské linky a následně očistit police kuchyňské linky a vyměnit policový papír (pokud jej používáte). Tento proces úklidu zabere poměrně hodně času.

Když si budete uklízet kuchyňskou linku, doporučujeme vám v kuchyni, ve kterých je i jídelna, umýt i kuchyňské židle a kuchyňský stůl. Musí být přece připraveni na vánoční svátky!

Mytí oken

Ne příliš oblíbená činnost, ale před svátky přímo nezbytná. Můžete si pomoci praktickými pomůckami na mytí oken. Je však třeba vychytat dobré počasí. Okna by se neměla mýt, když venku prudce slunce svítí. Ideální, je-li venku pod mrakem. S chladnějším počasím ale počítat musíte, vždyť je zima.

Když budete mýt okna, nezapomínejte svěsit závěsy či záclony a vyprat je. Doporučujeme vám využít toho k výměně záclon nebo závěsů za záclony či závěsy s vánočními motivy.

Kromě mytí kuchyňské linky a mytí oken se nevyhnete také úklidu terasy. Máte-li krytou terasu či zimní zahradu, můžete si v ní dovolit mít terasové židle. Doporučujeme vám ale i tento prostor důkladně vymýt.

Při vánočním úklidu doporučujeme vysát prach za nábytkem, skříněmi a zkontrolujte si i kouty a odstraňte pavučiny.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek