- Komerční sdělení -finance
DomůPro Ženy10 bodů, které by měl splňovat ideální muž

10 bodů, které by měl splňovat ideální muž

Jak vlastně definovat ideálního muže? Ten který nekouří, nepije, nevytrousí špinavou sprchu oplzlých slov při zakopnutí? Neohlédne se za každou vykrucující se sukní a vždy srší inteligentním humorem? Nebo přijede na nablýskaném autě s vyleštěnými polobotkami a kyticí růží? Každý si vytváří top chlapa dle vlastních představ.

„Když budu velká chci milého, krásného, ​​inteligentního, voňavého a moudrého prince na bílém koni!“ – Požadavek asi každé mladé zasněné dívky. Idealizovat, idealizovat a ještě jednou idealizovat! To, co dělá většina dívek a žen. A čím víc si něco idealizujeme a čekáme na to, tím máme menší šanci, že se objeví právě ten pravý.

Jak nakombinovat správný recept vlastností a povahových rysů? Prý, ideální muž neexistuje, ale každý je jedinečný a má své charisma. Ale řekněme si na rovinu, s ideálním mužem by byla přece nuda. S kým jiným bychom se mohli hádat, vyčítat mu jeho třídenní ponožky zaseknuté mezi postelí a nočním stolkem nebo si vybouřit svoji nakopenou vztek?

Podle „lexikonu ideálnínosti“ zakódovaného v ženských hemisférách by měl každý správný muž splňovat tyto body:

 1. Charisma
  Charisma je něco co vyzařuje z jeho nitra, na nic si nehraje a působí přirozeně. Měl by vědět jak okouzlit, nakombinovat to správné zaklínadlo. Aby se za ním rozběhl houf okouzlených žen přesvědčených o jeho dokonalosti, i kdyby zrovna nevypadal jako Brad Pitt před pětadvaceti lety. Vnímavost lidí by měla být samozřejmostí. Žádné pohledy s nezájmem v očích, ani ignorace by neměly ohrožovat jeho pověst. Většina žen miluje, když se chlap snaží zaujmout svojí komunikací. Co nejpřirozeněji a nenásilně rozdává vtipné poznámky do ovzduší. V žádném případě by však neměl básnit jen o sobě, ale moc se ptát!
 2. Slušnost
  Nekouřit, nepít a nenadávat! To je asi standardní požadavek každé mladé a docela slušně vychované dámy. U slečných s méně slušnou výchovou se kritéria již mírně snižují a povolí jim alespoň pít a nadávat. S tímto bodem se pojí i gentlemanské chování, čili správný muž by ženě neměl před nosem zabouchnout dveře nebo ji nechat vláčet s vyplazeným jazykem nákupy, zatímco on vesele telefonuje.
 3. Mužnost
  Nemusí být silný jako Chuck Norris a odvážný jako Herkules, ale alespoň by tam měl být náznak silnější a dominantnější části osobnosti. Tedy, že se nezlomí při prášení koberce nebo nerozpláče při západu slunce. Žena musí mít pocit, že je s mužem a ne se svojí přecitlivělou kamarádkou, která se jí vyplakává na rameni. Ale někdy je docela milé, když muž dokáže projevit své pocity. Hlavně při vyznání lásky, toho si ženy velmi váží.
 4. Smysl pro čistotu a řád
  Asi nemusíme zdůrazňovat, že nikomu není příjemné, když se v noci domů dotrmácí alkoholem zdemolovaný chlap. Zasmrazený od nikotinu a ještě vedle toho vypouští zvukovo-plynové bubliny z určitých částí těla. Ani umyvadlo poseté hlenem není zrovna nejvábnější. Drobky na kuchyňské lince se ještě omlouvají, ale pouze do určitého počtu. Věděli jste, že vůně muže je to, po čem šílí asi každá třetí žena? A někdy se stačí jen osprchovat.
 5. Dominantnost a rozhodnost
  Každý správný chlap musí vědět, co chce! Určitě by měl mít ujasněny základní životní cíle týkající se blízké a možná i daleké budoucnosti, určitou hierarchii hodnot a to, kam to chce dotáhnout. Už od dávna bývá zvykem, že muž má ve společnosti dominantní postavení a není třeba tuto tradici moc měnit. Možná by ji jen občas mohla narušovat i emancipovaná žena.
  Péče a romantičnost
  Milujeme když se o nás staráte a hýčkáte nás při každé příležitosti, i když zrovna nemáme v kalendáři jméno nebo neslavíme narozeniny. Tuto vlastnost si umíme patřičně ocenit a také zúročit při jiné události. Ani za pečlivě připravenou snídani do postele bychom se nezlobili. Kytice růží, romantické večeře při svíčkách, něžná vyznání lásky do ouška, mazlení v posteli nemusí být jen v romantických filmech. Ano, patří také do vztahu. A tady platí pravidlo, čím více, tím lépe!
 6. Inteligence
  Žádná chodící encyklopedie sršící neustálými odbornými výrazy určitě nikoho moc neohouří. Tedy určitě ne zdravě inteligentní ženu. Ale není na škodu mít v hlavě vytrženou alespoň jednu stranu ze slovníku cizích slov a jako tak zmapovaný slovník slovenského pravopisu. Protože zamilované zprávy typu: MYLUJI TA ANIELIK nepůsobí velmi přitažlivě.
 7. Sexy vzhled
  Pojem SEXI je velmi různorodý. Některé dámy si zakládají na vysportovaném těle, jiné na milém pohledu s pěknýma očima a plnými rty. Nejnovější průzkumy hovoří o mužských vousech nebo dokonce až strništi ve šlépějích mladých hipsterů. Ale stále platí: sto žen, sto chutí!

 1. Slušný plat
  Tučné bankovní konto se většinou neslučuje s ostatními body z „lexikonu ideálnínosti“. A pokud ano, tak je to fakt dobrá parta, většinou už šťastně zadaná. Ale i takový zlatý střed je někdy dostačující ke štěstí. Dnes
zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek